تقویت هوش در کودکان

 در گذشته وظیفه اصلی والدین در قبال فرزندان فقط فراهم کردن سر پناه .غذا و پوشاک برای فرزندان بود . با توجه به تغییرات سریع که در محیط تکتولوژی .نسل ها نیز روز به روز تیزهوش تر می شوند و دست یابی به موفقیت هر روز سخت تر می شود والدین وظیفه دارند علاوه بر فراهم کردن وسایل اسایش و رفاه برای فرزندان آنها را در رسیدن به تکنولوژی روز نیز یاری دهند از سرعت پیشرفت در زندگی روز مره و امکانات عقب نمانند .

قبلا تصور می شد که فقط ژنتیک  در تیز هوشی تاثیر میگذارد اما امروزه بسیاری از دانشمندان  عقیده دارند .که محیط  نیز در رشد هوشی تاثیر چشمگیری دارد.

 تیم تخصصی پرورش و تقویت هوش در کلینیک پارسا متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه های معتبر کشور با نگاهی همه جانبه و ملاحضات مختلف در حیطه های زیر قادر است که هوش کودکان را در دوره  حساس رشد تا ۳۰ نمره افزایش دهد .این پکیج درمانی نه تنها در مورد کودکان با هوش و نرمال قابل اجرا است  بلکه در مورد کودکان گروه های مختلف استثنایی که به نوعی با نقص هوش (IQ) و هوش هیجانی (EQ) درگیر هستند .نیز کارایی دارد و با روش های عینی آزمونگری تغییرات قابل مشاهده است .

ملاحضات در هوش کودکان در حیطه های زیر انجام می شود .

۱-اصلاح رژیم تغذیه کودکان و ارایه برنامه غذایی که مناسب و جهت تقویت هوش کودکان باشد و تنظیم ویتامین ها /مواد معدنی /آهن و ید در برنامه غذایی کودکان .

۲-بررسی احتمال مسمومیت های مختلف در کودکان و محافظت از کودک در برابر مواد سمی موجود در غذاها .اسباب بازی .لباس ها و محیط اطراف کودکان .

۳- محدودیت هایش که در محیط باعث کندی در رشد در دوره های حساس رشد مغز شده از قبیل تماشای تلویزیون و بازی های کامپیوتری و … به اطلاع خانواده ها رسیده و تمامی این موارد برای آنها روشن می شود .

۴- شرح آموزش های به هنگام و مفید برای هوش در اوقات فراغت کودکان برنامه ریزی می شود و تکلیف خانواده برای برنامه ای جانبی با توجه به ظرفیت کودک روشن می شود .

۵- مداخلات لازم به جهت کاهش استرس های محیط کودک و خانواده انجام شده و خانواده ها در جهت ایجاد  بهترین شرایط تربیتی و با بالاترین میزان سلامت روانی کودک راهنمایی می شوند .

۶- فعالیت های بدنی در رشد مغز تاثیر گذار است .استعداد های کودکان در فعالیت های بدنی کشف شده و به جهت انتخاب رشته ورزشی راهنمایی می شوند .

۷- تشکیل کلاس های مداخله مستقیم برای تحریک ذهن کودک توسط متخصصان مجرب و با تجربه

۸- استفاده از تکنولوژی های جدید روز دنیا به جهت افزایش توجه و دقت و تمرکز در کودکان

سوالات متداول
مطالب علمی و پژوهشی
اخبار و دانستنیها